Láska je smysl našeho života a jeho jediný cíl.

Hledání něčeho, co už jste dávno našli

8. června 2007 v 22:48 | Simča |  Moje myšlenky
Člověk někdy něco hledá, nemyslím tím teď movité věci, ale spíše pocity, někteří z vás hledají lásku, ale stále ji nemohou najít. Nedaří se jim nalézt tu osobu opačného pohlaví, se kterou by se mohli stát šťastným párem. Lidé někdy hledají a pořád nic, jenže mnoho z nich si už ani neuvědomuje, že někoho takového už dávno má, jenže si toho zatím vůbec nevšimli a nějak to přehlíželi a nevnímali. Stále dokola bloudí v bludných kruzích, chodí ulicemi, městy, hledají a hledají. Ale stále nic nenachází, pak se vrátí domů s prázdnou, jenže přitom tu je někdo v jejich blízkém okolí, který by jejich lásku opětoval. Lidé jsou ale slepí a nehledají na místech, na kterých by správně hledat měli, ale hledají úplně jinde. Tam, kde se ani žádná láska najít nedá a když už ano, tak rozhodně ne ta pravá. Proč dívka, co nemá rád rock a nechce žádného rockera, chodí hledat do rockových klubů, stejně tak proč dívka, co nemá ráda taneční hudbu a nechce žádného "diskouše", chodí na disko? Ale na druhou stranu, nic není takové, jak se zdá, ani v rockových klubech nejsou samí rockeři, stejně tak na diskotékách "diskouši", dají se tam najít i lidé, kterým tento druh hudby a života třeba vůbec nevyhovuje, ale dotáhli je tam přátelé či jiné okolnosti. Lidé nejsou takoví, jak se na první pohled zdají.
Vy pořád hledáte a hledáte a přitom už toho klidně můžete nechat, vlastně jste s hledáním ani nemuseli začínat, když ta osoba byla pořád tak blízko, jenže vy jste si jí nevšímali, ani vás to nenapadlo, že zrovna ON by mohl být ten, do kterého se zamilujete a s kým by vám bylo líp než s kýmkoliv jiným. Náš zorný úhel se obracel na všechny strany, jen ne na tu osobu a ta zatím jen seděla v koutě a čekala. Odmítala další lásky a čekala. Jenže, co když se ta druhá osoba nikdy nedočká?
Pak jednou přijdete domů celí radostní a všem se svěříte: "Našla jsem HO." Ale zdání klame, možná jste našli někoho, ale rozhodně ne NĚJ, ten někdo je totiž pořád v tom koutě a teď už se jen smutně kouká. Snad i vám naznačil, že nemusíte hledat, že je to zbytečnost a že on by vám byl ochotný dát celé srdce, jenže vy jste nevnímali, s tou svou zaslepeností. Ono ne nadarmo se říká: Láska je slepá, i když to platí v úplně jiných případech a v tomto je to trošku nevhodné přirovnání.
Dáváte své srdce jiným, jenže pořád to není ono, zdá se, že nikdy nenajdete toho pravého, ale pokud si víc budete všímat svého blízkého okolí, najednou se může jednoho krásného dne stát, že vám to konečně dojde, otevřete své oči a všimnete si NĚJ! Od té doby se vše změní ... Už totiž nemusíte hledat to, co už jste dávno našli(měli)!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ashley 259 ashley 259 | E-mail | 2. listopadu 2008 v 21:23 | Reagovat

Je to super blog..................

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama