Láska je smysl našeho života a jeho jediný cíl.

Neposlušné srdce

7. května 2007 v 22:57 | Simča |  Moje myšlenky
Pro člověka by bylo mnohem lehčí, kdyby jeho srdce bylo jako pes, je to trochu zvláštní přirovnání, ale když se nad tím tak člověk zamyslí, tak trefné. Tedy jen v některých ohledech. Hlavně tedy v tom, že když je pes vycvičený, poručíme mu: "Sedni!" A on bez zbytečných řečí (v jeho případě štěkání a slintání) poslechne. U srdce je ale ten problém, že mu nemůžeme poručit: "Odmiluj se!" V tomto případě nás naše srdce vůbec neposlouchá, v mnoha případech se nám vysměje a jako naschvál se do dané osoby, od které se chceme odmilovat, zamiluje ještě víc. Když nás neposlechne pes a udělá něco překvapivého, je to spíše k smíchu, ale když nás neposlechne srdce, je to nejen ku zlosti, ale hlavně k pláči!
Občas se srdce umoudří a řekne: "No tak dobře, na chvíli dovolím, aby si myslel, že jeho láska zmizela, ale jen na chvilku." Člověk si pak opravdu myslí, že je vyléčen z té hrozné nemoci a raduje se ze života. Ale naše srdce už toho pak zase má dost, té přehnané radosti, znovu vše vrátí ke starému a člověk se ať chce, nebo nechce, znovu trápí.
Srdce kolikrát vyvádí více než rozzuřený pes, či hravé štěně. Naše srdce zběsile bije ve chvílích, kdy to nejmíň očekáváme a potřebujeme, zradí nás na tom nejzákeřnějším místě. Prý mozek řídí celé tělo, ale není to spíše srdce kdo ho ovládá? Srdce ovládá naše emoce, dokáže roztřepat kolena, kvůli srdci nám vyschne v krku, začneme koktat, či vůbec nemůžeme mluvit. Kvůli nešťastné lásce (srdce) se trápíme více, než když zblbneme písemku či nějakou důležitou práci (mozek).
A jestli si myslíte, že jste vaše srdce vycvičili, jste na velkém omylu, protože ono samo dříve či později ukáže, kdo je tu pánem. Že to nejste vy, ale ono! Tak pozor na něj, jelikož je moc zrádné a zákeřné! Ale hlavně neposlušné. Ale abych mu jen nekřivdila, občas dokáže i moc krásné divy ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nezajem.cz nezajem.cz | E-mail | Web | 7. května 2007 v 23:31 | Reagovat

Ahoj.

Není to zase tak špatněj nápad, ale já si stejně myslim, že za lásku nemůže srdce, ale mozek. Nebo alespoň u mě to tak je... pak možná není divu, že je u mě zázrak, když jsem náááhodou zamilovaná.

K. ;o)

2 Andy Andy | Web | 16. listopadu 2008 v 15:48 | Reagovat

Ano,je to pravda...a nejhorší na tom je,že my sami s tím nemůžeme dělat nic,ale vůbec nic,jenom čekat,až to skončí...:'(:'(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama