Láska je smysl našeho života a jeho jediný cíl.

Zamyšlení nad citátem 2

27. března 2007 v 19:15 | Simča |  Moje myšlenky
Ani blízkost těl nemůže sblížit vzdálená srdce.
Můžete vedle něj sedět, může vás dělit přece jen několik cm, nebo milimetrů, či se můžete sami sebe dotýkat nějakou částí těla (např. rameny), ale přece jen vás dělí kilometry. Divíte se proč? Vždyť se ho můžete dotknout (či dotýkáte), jenže když je vám jeho srdce vzdálené, na co to je :(
Nezbývá mi než s tímhle citátem souhlasit, je naprosto přesný. Je mnohem lehčí překonat kilometry, které dělí vaše tělo od jeho, než ty kilometry, které dělí vaše srdce. Jelikož ty se někdy překonat nedají. Dotýkat se "milované" (nebo jak to nazvat) osoby, je ale přece jen tak krásný cit, jenže když vám ho ta druhá osoba neopětuje, tak to docela bolí.
Chvilkové štěstí v téhle chvíli ale brzy zmizí, když víte, že ta druhá osoba k vám nic necítí, nemáte nejmenší šanci a jen se marně radujete z téhle chvíle, která je vlastně náhodná a tuhle náhodu jaksi na vás sehráli okolnosti.
Pár příkladů takových situací: Spolužáci ve škole, dva lidé, co vedle sebe sedí v dopravním prostředku, dva lidé, co kolem sebe procházejí apod.
"Byli jsme od sebe na pár kroků, i blíž, jenže on mě stejně neviděl, snad ani neví, že existuju, jeho srdce je mi tak vzdálené ...."
I když se znáte, vy máte tu druhou osobu ráda, přesto jeho srdce vám může být vzdálené, je to hrozné, ale je to tak ...
Tohle celé je smutné :(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama