Láska je smysl našeho života a jeho jediný cíl.

Zamyšlení nad citátem 1

25. března 2007 v 22:15 | Simča |  Moje myšlenky
1. V celém životě se vyvaruj tomu posuzovat lidi podle vzhledu!!
Tohle si mnoho z nás neuvědomuje. Hodně lidí posuzuje ty druhé jen podle toho, jak vypadají. Jenže kdo z nás může za to, jak se narodil? Jakou mu příroda dala krásu nebo naopak, co mu spíše nedala? Samozřejmě některé věci na našem těle můžeme zkrášlovat a ovlivňovat, ale ne vše.
Nejvíce se tohle týká asi vztahů. Spousta holek a kluků je tak povrchních, že by v životě nechodila s někým, kdo není moc pěkný.
Ale tak trošku každý z nás posuzuje v tomhle směru druhé podle vzhledu, neříkám že já ne, to bych opravdu lhala. Opravdu to dělá každý!!! A pokud někdo tvrdí, že ne, tak lže! Ale zase něco jiného je to, když za nějakou holkou (klukem) přijde holka (kluk) a ten/ta ji odmítne jenom proto, že se jí/jemu nelíbí na první pohled. I méně krásní lidé mohou být v mnoha směrech krásnější než ti vzhledově nádherní. Většina (neříkám že všichni) pěkných lidí to o sobě totiž ví, že jsou opravdu krásní a proto se také v mnoha případech chovají tak, jak se chovají.
Nikdy bych neodmítla hned kluka, který se mi vzhledově nelíbí (výjimka jsou staří chlapi, protože nepodporuji vztahy mezi mladou holkou a starým chlapem, to je pro mě fuj, nic proti).
Opravdu tedy už NIKDY nikoho neposuzujte podle vzhledu. Ti méně krásní jsou v mnoha případech lepší přátelé a i lepší lásky. Je sice pěkné se chlubit tím, jakého máme krásného kluka/holku, ale co je vnější krása proti krásnému srdci?
Možná si hodně z vás řekne, tak tohle zamyšlení musela psát vážně nějaká obludka, ale já sama o sobě můžu říci, že nejsem ani nějak škaredá, ale ani pěkná. Jsem normální holka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 caspy caspy | Web | 25. března 2007 v 22:27 | Reagovat

Jeden z nejběžnějších citátů, nebo spíše bych řekla takových těch životních kréd atd.

Jak těžké nedělat rozdíl mezi tím, co bychom opravdu rádi dodržovali a co je realitou. Tvůj článek mě donutil zamyslet se: Není to jen žvást? Kolikrát jsem se podobnému případu vyvarovala?

=) Ale teď mi dovol ještě jednu maličkost a to, že ti chci pochválit tvůj blog:-) Měj se

2 Alca Alca | 17. června 2008 v 21:12 | Reagovat

Máš pravdu, hezcí lidé to o sobě dost dobře vědí a většinou to je pak na úkor jejich vnitřních hodnot.. také se říká: Se zvyšující poptávkou se snižuje kvalita.. taky jsem si razila zásadu, že na vzhledu nezáleží, že potřebuju kluka, kterého budu mít ráda.. jenže v tomhle věku to nejde(a třeba to ani nepůjde), když vidím, že bych tomu klukovi akorát ubližovala, když je kolem spousta pěkných kluků.. jenže nevím, jestli je to nějaká schvlnost, proč ti pěkní nemohou mít povahy těch hodných? Patří to k tomu už? Kluci, kteří jsou hodní, úžasní, ale ne příliš přitažliví jsou našimi kamarády.. a když neodmítneš nepřitažlivého kluka hned, začne mít naději.. pokud ho odmítneš, prohlásí, že jsi namyšlená a jde ti jen o vzhled.. jaké je řešení??:( jinak moc hezký článek:)) Jinak s tebou souhlasím, že není dobré mít kluka, aby ho ostatní záviděli (podle vzhledu). to je jasný, pokud se budou mít rádi..že:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama