Láska je smysl našeho života a jeho jediný cíl.

Lidé okolo

25. března 2007 v 19:33 | Simča |  Moje myšlenky
Každý den kolem mě projde hodně moc lidí. Některé jsem zaregistrovala, jiné ne. Některých si všímám více, když je potkám, jiných méně, či vůbec. Někteří můj zájem vyvolali bez toho, aby se na mě podívali, čili jen tím, že se náhodou ocitli v blízkosti, když jsem zrovna byla schopna zkoumat své okolí a zaregistrovávat nové tvářičky. Jiní jsou zase kamarádi těch zaregistrovaných tváří.
Některé lidi známe i několik let, ale nevšímáme si jich, nevnímáme ani, že kolem nás každý den chodí. Myslíme si, že my jim jsme stejně ukradení jako oni nám, ale když se jednoho dne pořádně zadíváme, tak můžeme zjistit, že to není pravda a že jsme celou tu dobu přehlíželi hodně důležité, milé a přátelské osoby.
S některými se bavíme, ale jen tak, že se například pozdravíme a to je celý rozhovor, my třeba ani nepřemýšlíme nad tím, že by ten rozhovor měl nějak pokračovat, a tak se ani nesnažíme, ale třeba ta druhá osoba by zrovna o pokračování stála a třeba víc, než si myslíme!
Máme oči jen pro toho jednoho, jenže jeho pohled nepatří nám, díky tomu můžeme lehce přehlédnout, že pohled a srdce někoho jiného patří zcela nám, ale jak na to máme přijít, když jsme zaslepeni "zamilovaností" do našeho vysněného prince a toho jiného pro nás jen obyčejného nicneříkajícího člověka nevnímáme.
Už vás štve ten člověk, co je pořád ve vaší blízkosti? Když váš idol (je to fakt hrozné slovo, ale moc jiných vyjádření neexistuje a tohle je dost krátké) se na vás vůbec nedívá, ani se nesnaží do vaší blízkosti dostat, vypadá to spíš jakoby se vám spíše vyhýbal a chodil jinudy :( V duchu nadáváte na toho člověk, co se ve vaší blízkosti potuluje, ale zároveň nadáváte na svého idola, že zrovinka on tohle nedělá!
Ten kluk (holka) už se na mě zase dívá? Co po mě chce? Myslím, že na tohle je v mnoha případechjasná odpověď. Jestli vás nějaký kluk (holka) propaluje svým pohledem, znamená to ve více případech, že se mu (jí) líbíte a i když on/a vám vzhledově zrovna nevyhovuje a máte vyhlídnutý jiný ideál, i tomuto člověku byste měli dát šanci. V mnoha případech je ten člověk milejší a hodnější než osoba, kterou vy tak zbožňujete. Ta může být sobecká, namyšlená či může mít jiné špatné vlastnosti a chováním vám vůbec nemusí vyhovovat. A i kdyby vám ona chováním vyhovovala, také se může stát, že vy jí ne :(
Chci ho/ji, už je to ale tak dlouho. Je to marné čekání na to, až si mě všimne, když já nemám tu odvahu ho/ji oslovit. Nechci nikoho jiného, chci jen jeho/ji! Ale pro něj/ni jako bych neexistoval/a. Mému pohledu se vyhýbá, co mám dělat? Zapomenout? Já ale nechci zapomenout … říkám, nechci nikoho jiného, ten kluk/ta holka, co po mě kouká, má smůlu, já si vyhlédl/a tohoto/tuhle a jiného/jinou prostě nechci! A basta! - Myslíte si, že tohle je špatně? Ano, naprosto, bohužel se tím také někdy řídím :( Ale soustředit se jen na jednoho člověka není dobré, vždyť je nás na světě tolik a tvrdit, že pro každého z nás na světě existuje jen JEDNA pravá osoba je docela blbost. Myslím si, že pro každého z nás je tu nejmíň jedna osoba, se kterou bychom dokázali vydržet celý život. Těch osob je určitě víc, teď zbývá jen je najít. Teda stačí najít jednu z nich :)
Tvrdí snad někdo, že láska neexistuje? Proč bychom nemohli milovat jednu osobu celý život, když dokážeme celý život milovat například naše rodiče (i když docela odlišnou láskou)! Jistě že láska existuje, snad nevydrží vždy celý život a počáteční okouzlení po letech vyprchá, ale láska tu byla, je a bude :) Láska existuje a kdo tvrdí že ne, buď na ni nechce věřit, nebo nemá srdce, či ji ještě nezažil …
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama