Láska je smysl našeho života a jeho jediný cíl.

Když zjistíte, že není naděje …

30. března 2007 v 16:37 | Simča |  Moje myšlenky
To je tak, každý den jste potkávali kluka, nebo každý týden, no prostě to vypadalo v jednu dobu, že se mu líbíte, jenže z jiného úhlu to tak nevypadalo, jeden den ano, druhý ne, nevěděli jste, co si myslet. Jestli se mu fakt líbíte a on jeden den vysílá signály, druhý den si vás vůbec nevšímá, jakoby jste neexistovali a spíše dělá opak a vypadá to tak, že nemá zájem. Tohle se pořád střídá. Říkáte si, že jste naivní, že to, co dělá a vypadá to, jakože se mu líbíte, to si namlouváte, ale na druhou stranu. Vůbec se v něm nevyznáte. On se vám líbí, ale přece neuděláte první krok, když si nejste ničím jista. Jenže ten kluk ho také neudělá a jeho chování je pořád tak "zvláštní"
No a jeden den se ho rozhodnete pozorovat, potajmu a zjistíte tu krutou skutečnost. On o vás nestojí, čím víc ho pozorujete, tím víc to zjišťujete a najednou víte, že tam to všechno byly jen náhody, náhody, které s vámi neměli nic společného. On snad ani netuší o vaší existenci a pokud ano, tak je mu upřímně jedno, jestli je ve vaší blízkosti nebo ne, schválně ji nevyhledává, to jen náhoda či okolnosti.
Nebo všechno nasvědčovalo tomu, že se mu líbíte a najednou jednoho "nádherného" dne BUM a zjistíte, že dotyčný má holku (nebo to aspoň tak vypadá) :(
Najednou si věci vysvětlujete takto:
- To, že je na stejném místě jako vy, neznamená, že o vás stojí, vždyť on určitě ani nevěděl, že tu budete.
- To, že se na vás dívá, neznamená, že se mu líbíte, vždyť on se nedívá na vás, ale skrz vás, nebo se jen tak rozhlíží po okolí.
- To, že si vedle vás sedl, neznamená, že se mu líbíte, jen tam prostě bylo volné místo.
- To, že vám dal přednost ve dveřích, neznamená, že se mu líbíte, jen je prostě slušně vychovaný.
- To, že najednou zpomalil, když vy jdete za ním, neznamená, že ví, že za ním jdete a zpomalil proto, že doufám, že ho předběhnete a on na vás uvidí.
- To, že sedí/stojí, za vámi, neznamená, že se mu líbíte a chce si vás prohlédnout.
- To, že poslouchá, co si vykládáte s kamarádkou, neznamená, že se mu líbíte, buď mluvíte moc nahlas, nebo je to jen zajímavé, či chce vědět, co si holky povídají. Možná ani neposlouchá a jen to tak vypadá …
- To, že vám pomohl s taškou, či s čímkoli jiným, neznamená, že se mu líbíte, jen je slušně vychovaný.
Vždy si věci jde vysvětlovat ze dvou úhlů, ti, co mají naději si je vysvětlují z té kladné stránky, ti, co už ji ztrácí, či ztratili, si je vysvětlují takto, nebo podobně. Či si to raději nijak nevysvětlují, jelikož zjištění je někdy opravdu bolestivé.
Naděje je krásná věc, ale také je to docela tvrdé, když zjistíte, že vlastně po celou tu dobu žádná naděje nebyla.
A jestliže zjistíte, že není naděje, tak co vám potom zbývá? Když už ne naděje, tak co? Když ztratíte naději, ztratíte ten ohníček. Když ztratíte naději, ztratíte víc, než si myslíte ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Licky Licky | 22. září 2007 v 19:07 | Reagovat

Tak to je pravda,zažívám to dost často...

2 Jájina Jájina | 20. září 2008 v 10:20 | Reagovat

jo to je pravda..nekdy si clovek mysli jak je to kvuli nemu a pak kdyz zjisti ze ne je to jako...treba kdyz spadne z toho krasneho nebe ve kterem po celou dobu byl..

3 Andy Andy | Web | 16. listopadu 2008 v 15:54 | Reagovat

Je to pravda...vystihuje to přesně moje myšlenky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama